Obsah stránky

II. výzva k podávání žádostí o regionální značku BRNĚNSKO originální produkt

středa, 03. listopad 2021 // MAS informuje

Ve spolupráci s MAS Slavkovské bojiště, z.s. MAS Bobrava, z.s. MAS Podbrněnsko, spolek a MAS Brána Vysočiny, z.s. vyhlašujeme II. výzvu k podání žádosti o regionální značku BRNĚNSKO originální produkt.

Text // Alexandra Stančíková


Certifikace se týká výrobků a nově i ubytovacích / stravovacích služeb a zážitků. Výzva je otevřena bez omezení, žádosti budou vyhodnocovány průběžně při naplnění minimálního počtu 5 žadatelů. Pro certifikaci je potřeba vyplnit dle kategorie jednu z níže uvedených žádostí a zaslat mailem nebo písemně na uvedené adresy. Před podáním lze žádost konzultovat na MAS, osobně nebo mailem: stancikova@branabrnenska.cz nebo na tel. 731 654 444

Značka může být v kategorii výrobku udělena řemeslným výrobkům a uměleckým dílům (např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek), potravinám a zemědělským produktům (např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje, med), přírodním produktům (např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, rákos).
Dále pak v kategorii zážitků – poskytnutí služby v cestovním ruchu (mimo stravovacích a ubytovacích služeb) nebo tradiční akce. Zážitek je vázán na konkrétní lokalitu, podporuje kulturní a společenské tradice a řemeslné dovednosti. A také v kategorii ubytovacích / stravovacích služeb.

 

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt® je součástí 30 značek, které po celé republice zviditelňují poctivé produkty a služby či zážitky, které jsou vyráběny a provozovány v návaznosti na dobré tradice, s respektem k přírodě a hrdostí na dané místo či regionDržitelé značky získají možnost prezentace na společném webu, Facebooku a Instagramu, pozvánky na akce v jiných regionech i Praze, nabídku vzdělávání a kontakty na podobně smýšlející producenty a poskytovatele služeb.

Fotogalerie k článku


RZ 2021

Název Typ
BR kritéria výrobky 2021 pdf pdf
BR žádost, výrobky 2021 pdf pdf
BR kritéria služby 2021 pdf pdf
BR žádost, služby 2021 pdf pdf
BR kritéria zážitky 2021 pdf pdf
BR žádost, zážitky 2021 pdf pdf